Ši anglų ir vokiečių kalbomis parašyta, gausiai iliustruota pažintinė knyga „Mysterious amber world. Geheimnisvolle Bernsteinwelt“ – tai odė gintarui. Ji išleista gintaro muziejaus-galerijos savininkų Virginijos ir Kazimiero Mizgirių penkiolikos metų veiklos etapui įprasminti.

Virginija ir Kazimieras Mizgiriai – tai „gintaro ambasadorių“ šeima, kurios tikslas – išvaduoti „Lietuvos auksą“ nuo kičinio suvenyro įvaizdžio ir išryškinti meninę, estetinę bei istorinę jo vertę.

Ši knyga – tai per visus šiuos metus sukauptos informacijos rezultatas, skirta žmonėms, norintiems susipažinti su milijonų metų paslaptis saugančio gamtos stebuklo Baltijos gintaro istorija ir priverčianti į gintarą pažvelgti kitomis akimis.

Tai nėra mokyklinis vadovėlis, kuriame dėstoma sausa informacija. Meniškos Kazimiero Mizgirio nuotraukos, archyvinės iliustracijos iš įvairių šaltinių pristato Baltijos gintaro atsiradimo istoriją, natūralias jo formas, inkliuzus bei plačią gintaro spalvų gamą. Tai tarsi langas atgal į praeitį, galimybė pamatyti tai, kaip viskas atrodė prieš 50 mln. metų, kai vyravo subtropikų ir tropikų klimatas, o po žemę vaikščiojo dinozaurai. Žvelgiant į amžiams įkalintus šimtakojus, iš lipnios sakų masės nepavykusį išsilaisvinti driežą ar įkliuvusią žiogo koją, nejučiomis grįžtama į tuos laikus. Užburia natūralių gintaro gabalų grožis ir ne tik platus spalvų spektras, bet ir jų deriniai, paveikslai, kuriuos „nutapė“ to meto gamta. Informacija apie gintaro kelią Europoje bei archeologinius gintaro radinius Lietuvoje iliustruojama įspūdingomis, kruopščiai parinktomis Mizgirių kolekcijos nuotraukomis.

Tačiau šios knygos negalima vadinti tik fotografijų albumu. Greta vizualios ir meniškos medžiagos čia pateikiami svarbiausi mokslininkų identifikuoti faktai. Rašant šią knygą metodinė medžiaga buvo paruošta talkinant Hamburgo universiteto geologijos paleontologijos instituto profesoriui Wolfgangui Weitschatui.

Knygoje galima susipažinti su gintarais, fosiliniais sakais ir kopalais iš įvairių pasaulio vietų.

Skyriuje „Šiuolaikiniai lietuvių dailininkai“ pristatomi žymiausių lietuvių autorių darbai, pelnę pripažinimą įvairiose tarptautinėse parodose. S. Virpilaičio kaklo papuošalas „Auksas ir gintaras“ tarptautiniame gintaro konkurse Vokietijos gintaro muziejuje (Ribnitz Damgarten) pelnė Grand Prix, o bendraautorių J. Balčiūno ir V. Vidugirytės žiedai gavo bronzos medalį.

Išlaikant teminį knygos dalių santykį, skyriuje „Mizgirių gintaro galerijos – žvilgsnis į užkulisius“ pristatomos galerijos, jų veikla.