Skruzdynės g. 17a, Nida

Jauki galerija įsikūrusi greta Thomo Manno namelio. Čia galima apžiūrėti ir įsigyti ne tik gintaro dirbinių, bet ir lino. Paslaugūs darbuotojai supažindina su Baltijos gintaro istorija, mielai atsako į lankytojų klausimus.

Greta įvairių šiuolaikinio, klasikinio dizaino lietuvių autorių darbų, galima pamatyti natūralių gintaro gabalų, inkliuzų. Kiekvienai prekei įteikiamas sertifikatas, liudijantis, kad įsigijote aukštos kokybės, tikro Baltijos gintaro gaminį.

O iš ko rinktis čia tikrai yra. Galima pamatyti tiek minimalistiškai apdoroto gintaro, kur autorius tik jautriai paryškino gamtos tobulumą, tiek daugiau menininko „aš“ turinčių gaminių.

Nemėgstantys puoštis galės išsirinkti sau tinkamą amuletą, kuris saugos juos nuo blogos energijos, ar gintaro gabalėlį, kuris nešiojamas kišenėje suteiks jiems stiprybės. Gintaras labai dera su linu, tad čia galėsite įsigyti jums patinkantį lino drabužį.

Galerijoje ne tik parduodami lino gaminiai. Greta galerijos lankytojai gali susipažinti su linų auginimo procesu. Atėjus pavasariui, kartu su pirmaisiais saulės spinduliais į žemę subyra linų sėklos. Kartu su atgyjančia gamta galima stebėti ir pirmuosius gležno daigelio bandymus pasistiebti, pasisemti kuo daugiau vis labiau šildančios saulutės spindulių. Ūgtelėjusius linus kruopščiai prižiūri, laisto ir ravi galerijos darbuotojos.

Šioje galerijoje taip pat įrengtas mažas linų apdirbimo muziejus. Demonstruojama senovinė įranga, rodoma, kaip verpiamas linų pluoštas. Visa tai pristato sudėtingą augalo virtimo į medžiagą procesą. O viso to rezultatas – galerijoje eksponuojamos įvairios lininių drabužių kolekcijos. Čia galima pamatyti tiek paprastų, tiek autorinių darbų, kurie žavi originalumu ir aukšta kokybe.

Galerijoje sukaupta didelė ir vertinga vėtrungių kolekcija. Vėtrungė – tai tarsi žvejo vizitinė kortelė. Iš vėtrungės buvo galima sužinoti apie kurėno savininką, šeiminę bei socialinę jo padėtį. Siekiant užtikrinti deramą žvejybos tvarką mariose ir kontroliuoti žvejus, kad šie nepažeidinėtų savo žvejybos ribų, nuo 1844 m. vėtrungės buvo pradėtos naudoti kaip laivo atpažinimo ženklas. Šiuos bei kitus įdomius faktus lankytojai gali sužinoti klausydamiesi pasakojimo apie vėtrunges. Jiems taip pat suteikiama galimybė įsigyti šiuos Kuršių nerijos suvenyrus.