Šv. Mykolo g. 8, Vilnius

Gintaro muziejaus-galerijos parodų salė įsikūrusi XV a. rūsyje. Tai puiki proga aplankyti modernių darbų parodą, kurioje vaizduotės nestingantys menininkai 180? kampu keičia stereotipinį požiūrį į gintarą. Parodose mielai dalyvauja ne tik Lietuvos menininkai, bet ir užsienio autoriai.

Parodos

Vyksta nuo 2010 03 15

„Šiuolaikinė lietuvių juvelyrika su gintaru“

Kūriniai iš V. ir K. Mizgirių kolekcijos

2009 m. gruodžio mėn.

A. Boss „Juvelyrika“

Menininkas prisipažino, kad pastaruoju metu į juvelyriką žiūri tarsi į pokštą, juokingą supančio pasaulio dalelę. A. Bossas pristatė savo 25 metų kūrybą. Eksponuoti papuošalai, indai, įrankiai, dvi skulptūros. Darbai sukurti iš sidabro, gintaro, dryžuotojo titnago, įvairių akmenų. Labiausiai stebina, kad menininkas derina šias medžiagas su popieriumi, silikonu, sakais, organiniu stiklu, meškerės valu, lėlės Barbės bateliais ir net žemėmis.

2009 m. balandžio mėn.

Tarptautinė paroda „Gintaro spalvų slėpiniai“

Gintaras – ne visada saulės geltonumo. Jo esama balto ir juodo, žalio ir raudono, margo ir mėlyno. Žinovai spalvų ir atspalvių gali priskaičiuoti iki dviejų šimtų. 27 parodos autoriai pateikia malonių siurprizų net reikliausiems, neprastai gintaro formas, inkliuzus ir spalvas išmanantiems žiūrovams. Parodos tema siekiama atskleisti ir pabrėžti gintaro spalvas. (A. Ališanka, J. Batečko, P. Binek (Lenkija), U. Blažytė, E. Čėjauskaitė, O. Čepeliuk, I. Diržienė, J. Erminaitė, N. Erminas, U. Haagensen (Estija), I. Matulionienė, A. Mikutis, R. Ničajienė, J. Noreikaitė, V. Pukštaitė, J. Šarapova-Stulgienė, R. Šaški, A. Šaulys (Estija), A. ir M. Šimkevičiai, A. Šimkutė, E. Tamošiūnaitė, Ą. Vaitukaitis, D. Varnaitė, K. Vellerind (Estija), I. Žukauskytė)

2008 m. balandžio mėn.

Tarptautinė paroda „Inkliuzas – langas į praeitį“

Inkliuzais vadinamos gintaro viduje randamos fosilijos. Sakuose įstrigusios augalų ir gyvūnų liekanos – tai unikalus gamtos reiškinys. Inkliuzai – tartum sustabdytos gyvenimo akimirkos. Parodos autoriams inkliuzas tarsi langas į praeitį. Pristatyti papuošalai, mažoji plastika ir skulptūros kūriniai. Vienintelė parodos sąlyga – kūrinyje panaudotas natūralus gintaro gabalas su inkliuzu. (A. Šaulys (Estija), A. Mikutis, A. Ališanka, A. Šimkutė, Ą. Vaitukaitis, B. Stulgaitė, D. Varnaitė, G. Umbrasas, I. Matulionienė, J. Batečko, J. Šarapova, J. Vaitkus, K. Vellerind (Estija), L. Brinkman-Jauniškis (Nyderlandai), N. Erminas, O. Čepeliuk, S. Tali (Estija), U. Blažytė, U. Haagensen (Estija), V. Pukštaitė, V. Matulionis, Ž. Bautrėnas)

2007 m. balandžio mėn.

Tarptautinė paroda „Pats sau gintaras“

Organinės kilmės medžiaga gintaras bent jau savo pirmykšte būkle visuomet būdavo susiformavęs į vientisą darinį: lašą, varveklį ir kt. Tad gintaras – pats sau vientisas, užbaigtas. Vienintelė privaloma salyga – kūrinyje turi dominuoti „lašas“ ar „varveklis“ (J. Vaitkus, D. Varnaitė, O. Čepeliuk, R. Aranauskas, Ž. Bautrėnas, S. Malaškevičiūtė, A. Šaulys, A. Mikutis, A. Ališanka, N. Erminas, A. Šimkevičienė, A. Valiūnas, M. Maskoliūnaitė, G. Stonkutė, E. Čejauskaitė, I. Diržienė).

2005 02 21–2005 05 30

A. Mikutis „Praradimai“

2004 12 10–2005 02 01

E. Čėjauskaitė, M. Gintalas „Sklendžiančios struktūros“

2004 11 09–2004 11 30

Grafikės K. Norvilaitės ir juvelyrės A. Žalimienės paroda „Žydėjimas“

Parodos eksponatai – iš medžio sukurti moters kūno siluetai, dekoruoti linoraižinio ornamentais. Siluetus puošia šiuolaikinio dizaino gintariniai juvelyriniai dirbiniai: karoliai, segės, diržai. 

2004 05 20–2004 11 03

„Šiuolaikinė lietuvių juvelyrika su gintaru“

Kūriniai iš V. ir K. Mizgirių kolekcijos

2004 04 15–2004 05 11

U. Balžytės solo paroda „Bajeris“ (objektai, juvelyrika)

Eksponuojamos fotografijos, aksesuarai (plastmasė, sintetika, mediskarda, guma, gintaras).

2004 02 13–2004 04 13

B. Sietinšienės solo paroda „Tvarsčiai kūnui“ (juvelyrika, fotografija)

Paroda skirta nagrinėti papuošalo kaip apsaugos ir papuošalo bei kūno santykio temoms. Menininkės siūloma interpretacija – papuošalai kaip tvarsčiai, leidžia juose įžiūrėti gydančią galią. 

2003 12 18–2004 02 11

Projektas „Gintaras ir mada“

Lietuvos ir Estijos dailininkų objektai, juvelyrika

Rūbų dizaino kūrėjai atmeta įsisenėjusią gintaro kaip „lietuvių tautinio tapatumo simbolio“ ir nacionalinio kostiumo atributo etiketę, siekdami atsakyti į klausimą, kiek gintaras gali būti aktualus madai. Gintaras pateikiamas kaip aksesuaro dalis, žaidžiama su jo spalvomis, derinama su įvairiomis medžiagomis.

2003 10 28–2003 12 14

„Kūno priešai“

Labai įvairiai suvokiama kūniškumo tema: eksponuojamos daug kartų padidintos bakterijos ir virusai, atrodantys kaip papuošalai, užkonservuoti „parazitai“. Kai kurie papuošalai virsta antsnukiais ir antkakliais. (E. Faiman, B. Lillemets, K. Mason, A. Mannik, S. Tali, K. Veegen (Estija), S. Virpilaitis, N. Erminas, D. Kasbaras, O. Čepeliuk, J. Erminaitė, R. Diržys, L. Kavaliūnaitė, A. ir M. Šimkevičiai, S. ir A. Krivičiai)

S. Bylaitė, V. Čepkauskas „Gintaras – ginklas“

Menininkai sukūrė tris praktiškų darbų ansamblius. Drabužių aplikacijos, audinių sluoksniavimas atkartoja gintaro formą ir struktūrą. Gintarai tapo aksesuarų puošybos elementais.

A. ir M. Šimkevičiai, P. Zaleckis „Dviese galima žaisti“

Eksponuojamos šiurkštaus audinio kelnės, juvelyriškos petnešos-kuprinės. Drabužių dėvėjimo galimybės demonstruojamos fotografijose.

2003 09 19–2003 10 26

E. Babilaitės-Sitas, I. Babilaitės paroda „Tirpstanti, vėjuota, pumpuruota“ (tapyba, popieriaus masė)

Autorių paroda skirta Laplandijai. Darbai siejasi su laplandišku pavasariu, kai tirpsta sniegas, atgyja šiltesnis vėjas, galima pradėti laukti besiskleidžiančių pumpurų. Eksponuojami portretai, tapyti peizažai, atspindintys tenykščius gyventojus ir gamtą.

2003 06 04–2003 09 14

„Šiuolaikinė lietuvių juvelyrika su gintaru“

Kūriniai iš K. ir V. Mizgirių kolekcijos

2003 04 03–2003 05 30

VDA Telšių dailės fakulteto Dizaino katedros Metalo meno studijos studentų paroda „Mes ateinam“

Metalo menas – ne vien papuošalai, bet ir mažoji plastika, indai, stalo įrankiai, kalvystės dirbiniai, įvairios technikos ir medžiagos. Paroda skirta VDA 210-osioms metinėms paminėti.

2003 03 10–2003 04 01

L. Kavaliūnaitės ir A. Kucharskio paroda „Manija nerti“ (juvelyrika, fotografija)

Eksponuojama netradicinė juvelyrikos ir jos interpretacijos fotomene visuma. Pristatomas L. Kavaliūnaitės iš sidabro nunertų papuošalų komplektas ir A. Kucharskio fotografijos. 

2003 02 07–2003 03 08

Ą. Vaitukaičio solo paroda „Jubiliejus“

2002 12 12–2003 02 05

Tarptautinis konkursas „Gintaras interjere“

Konkurso tikslas – pažvelgti į gintarą kaip į interjero akcentą, suteikti jam šiuolaikinį pavidalą pasitelkiant modernią plastikos kalbą. Viena pagrindinių sąlygų – gintaras, suvoktas kaip ryškus interjero akcentas. (M. Jefremova, G. Gulbis, P. Urmas, M. Relo-Šaulys ir A. Šaulys „Namų vaistinėlė“ – konkurso nugalėtojas (Estija); J. Jabczynski, M. Schoeneck, A. Wolski (Lenkija); A. Ališanka, V. Mockaitis „Motina ir sūnus“ – III vieta, L. Kėrienė „Reiškiniai“ – I vieta, A. ir M. Šimkevičiai, S. ir A. Krivičiai, J. Erminaitė „Pagrobimas 2002” – II vieta, S. Vaitiekūnas, J. Čiutaitė, R. Inčirauskas, R. Grigaravičius, B. Zdramytė-Sietinšienė, D. Kalvaitytė, V. Urbonienė, S. Malaškevičiūtė, I. ir R. Diržiai, D. Bražiūnas, T. Deksnys, V. Pukštaitė ).

2002 09 17–2002 12 10

A. Wagner ir T. Tolwannen (Olandija) personalinė paroda „Out of the Blue“

Autorės parodą žiūrovui pristatė kaip atraktyvų reginį: ant virvių skersai ir išilgai pritvirtinti skalbinių segtukais kabėjo iš mėlyno audinio iškirpti moteriškų rūbų siluetai, ant kurių puikavosi modernūs ir jaunatviški papuošalai.

2002 05 01–2002 09 17

Gintaro muziejaus-galerijos kolekcija

„Gintaras lietuvių dailėje“

2001 12 12–2002 05 01

A. Mikutis „MMM“ (gintaro skulptūra, mažoji plastika)

Parodos pavadinimas reiškia Mizgirių, Mikučio ir medžiagos sąjungą, nes kolekcijai sukurti buvo panaudoti gintaro gabalai iš Mizgirių kolekcijos. Galerijoje eksponuojama 18 darbų: papuošalų, mažųjų gintaro skulptūrų, taikomąją funkciją turinčių mielų buities mažmožių.

2001 11 01–2001 12 12

Vilniaus dailės akademijos Taikomosios dailės skyriaus metalo specialybės dėstytojo V. Mockaičio ir II kurso studentų darbų paroda

V. Mockaičio studentai pristato savitą juvelyrinį minimalizmą; beveik visi derina gintarą su metalu, didžiausią dėmesį kreipdami į formaliąją kompoziciją ir techninį darbų atlikimą. Gintaras traktuojamas kaip estetiškai vertingas kitokios spalvos implantas.

2001 09 20–2001 11 01

M. Relo-Šaulys, A. Šaulys „EXODUS“

K. Votipka, juvelyrika

Gintaras A. Šaulio kūriniuose pavirsta tai saldainiu, tai granata, tai šautuvo taikikliu. M. Relo-Šaulys darbai dvelkia subtilia ironija. Jos darbo segės iš sidabro ir gintaro atspindi oro baliono temą. K. Votipkos darbai pasižymi formų modernumu, energingomis linijomis ir drąsiais deriniais.

2001 05 01–2001 09 20

Gintaras lietuvių dailėje

2001 03 08–2001 05 01

S. Griniaus ir Ą. Vaitukaičio juvelyrika „Šių metų darbai“

Ą. Vaitukaitis profesionaliai, racionaliai derina gintarą su sidabru, leisdamas svarstyti tokio derinimo tikslingumą. Autorius žaidžia tiek gintaro spalva, tiek forma. Tuo tarpu S. Girniaus darbai nestinga ironijos. Šis autorius pastebi ir panaudoja gintaro gabalo netaisyklingą formą, sudėtingą jo pavidalą.

2000 12 21–2001 03 07

Respublikinis juvelyrikos su gintaru konkursas „Vienas gintaro gabalas“

Konkurso organizatoriai dalyviams iškėlė nelengvą užduotį: sukurti kūrinį iš vientiso gintaro gabalo. Pats gintaras turėjo sverti ne mažiau kaip du tris šimtus gramų ir būti nesuskaldytas ar kaip nors kitaip brutaliai apdorotas. Konkurse dalyvavo 17 autorių, pristatyti 24 kūriniai. (A. Šaulys, S. Virpilaitis, Ą. Vaitukaitis, A. Mikutis, S. ir A. Krivičiai, E. Ludavičius, D. Varnaitė, J. Balčiūnas, I. Diržienė, R. Diržys, S. Grinius, V. Matulionis, V. Mockaitis, R. Rinkevičienė, V. Stripeikaitis, T. Vaivadienė, V. Vidugirytė)

2000 11 09–2000 12 20

K. Mizgirio fotografijų paroda bei knygos „Smėlis ir vėjas“ pristatymas

Atidaryta paroda „Knygos kelias“, kurioje eksponuojama pirmoji būsimo kopų fotografo už šešis rublius pirktas fotoaparatas „Liubitel-2“, visiškai sutrintas raštelis su ryškalų receptais, užsienyje pelnyti aukso ir sidabro medaliai, susirašinėjimas su parodų organizatoriais, nuotraukos ir įvairūs jų variantai. Lankytojai galėjo pasklaidyti ir aptarti naujausią autoriaus fotografijų albumą „Smėlis ir vėjas“.

2000 06 02–2000 11 08

B. Stulgaitės juvelyrikos paroda

Juvelyrė kūrė gintaro papuošalus „iš vidaus į išorę“, pasikliaudama kiekvieno akmens individualumu. Gintarą autorė apdorojo išsaugodama prigimtinę radinio struktūrą. Skaidrumas kaip tyrumas – reikšmingiausia simbolinė gintaro savybė, kurią išryškina dailininkė. Daugelis jos darbų lyg poliruoti, šviesai laidūs lęšiai.

2000 04 07–2000 06 01

J. Balčiūno ir V. Vidugirytės juvelyrika

Originali menininkų paroda pateikta neįprastai. Salės viduryje sukabinti tarp stiklų įrėminti kaklo papuošalai, sagės, žiedai. Tokiu būdu lankytojai gali apžiūrėti eksponuojamus darbus iš visų pusių. Kūriniuose nedideli gintarai jungiami su sidabru, išlietu vaško liejimo technika, jiems suteikiama taisyklinga forma, reljefiškai ornamentuotas paviršius.

2000 01 26–2000 04 06

E. Ludavičiaus personalinė paroda „Yellow buzz“

Parodos pavadinimas sugestijuoja geltonos spalvos aitrumo ir įkyraus zyzimo pojūčius. Metalas autoriaus kūriniuose įkūnija postmoderniojo meno nuostatą – išryškinti procesą, o ne rezultatą. Tad dirbant metalas įgauna lyg ir nenumatytą, savaime atsiradusį pavidalą: lydomas keičia spalvą, raukšlėjasi, kiaurai perdega. Šį šalto metalo procesą autorius derina su šiltu Baltijos gintaru.

1999 10 25–2000 01 25

D. Ložytės ir R. Padlecko paroda „Nakties sodai“

Paroda pripildyta ne šiaip dviejų dailininkų kūrinių, sudėliotų greta vienas kito, o sukurtų kartu, vadovaujantis ta pačia idėja. Tamsūs glazūruoti molio indai su dangteliais tarsi sulapoja gintaro lapais, pražysta gintariniais žiedais, išaugusiais iš šiurkščių keraminių paviršių ant sidabro ir vario stiebelių. Visi dekoratyvūs kūriniai yra funkcionalūs. Kaip juos panaudoti padės išradingumas ir fantazija.

1999 09 21–1999 10 24

S. ir A. Krivičių personalinė paroda „Fragmentai“

Parodoje neeksponuojama kokia nors viena idėja, o parodoma keletas skirtingų atradimų. Tai labiau panašu į žmogaus gyvenimo istoriją. Autoriai savo kūrinius suskirstė į papuošalus, kurie skirti komercijai, ir netradicinius papuošalus, kurie neskirti parduoti.

1999 04 09–1999 09 20

S. Virpilaičio personalinė paroda

S. Virpilaičio darbuose gintaras nėra pagrindinis akcentas. Kai kuriuose dirbiniuose jis tėra jungiamoji papuošalo dalis. Panaudojamos pačios įvairiausios, netgi organinės kilmės medžiagos: bambuko ir kriaušės medis, kokoso kevalas, techninis šilkas bei daugelis kitų. Menininkui svarbu ne funkcionalumas, bet laisva kūrybinė interpretacija.

1999 02 28–1999 04 08

Ą. Vaitukaičio personalinė paroda „Gimimas“

1998 12 09–1999 02 27

Konkursas „Gintaro kirvis pakeltas“ ir Lodzės meno akademijos (Lenkija) studentų paroda

Konkurse „Gintaro kirvis pakeltas“ savo darbus eksponavo šalies menininkai, išsikėlę sau užduotį atskleisti neįtikėtinas gintaro galimybes nuo atkurto neolito laikų Juodkrantės lobio kolekcijos iki unikaliausių Lietuvoje dar nematytų mistinių papuošalų. (R. Aleknienė, J. Balčiūnas, V. Vidugirytė, Ž. Bautrėnas, A. Bogačionok, A. Daulius, I. Diržienė, L. Kėrienė, E. Ludavičius, I. Lugminaitė, M. Kėrys, S. Krivičienė, S. Malaškevičiūtė, A. Markevičius, A. Markevičius, V. Matulionis, O. Motiekaitytė, A. Mikutis, V. Milkintas, Z. Radvilas, A. Raubienė, B. Stulgaitė, U. Stukas, J. Tubutytė, A. Uogintas, Ą. Vaitukaitis)

Menininko A. Boss ir jo studentų paroda – eksponuojamas gintaras, suderintas su sidabru, perlamutru, organiniu stiklu ir pajūryje rastais medžio gabaliukais virsta unikaliu, egzotišku papuošalu. (A. Boss, O. Podfilpska, S. Lukašenka, A. Rožek, A. Pabjanska)

1998 03 27–1998 12 08

Gintaro muziejaus-galerijos atidarymas

Devynių dailininkų, dirbančių su gintaru, kolekcijos. (D. Baravykienė, Ž. Bautrėnas, S. Krivičienė, V. Matulionis, A. Mikutis, V. Milkintas, R. Padleckas, B. Stulgaitė, Ą. Vaitukaitis)