Šv. Mykolo g. 12, Vilnius
Baltijos gintaro meno centre galima pamatyti originaliai ir meniškai pateiktą Baltijos gintaro susidarymo istoriją: nuo pušies riedančius gintaro lašus, keliaujančius po stiklinėmis grindimis, didžiulius gyvius, kažkada vaikščiojusius gintarmedžių giriose, natūralius gintaro gabalus, lietuvių gintaro žvejų sugaudytus neramioje Baltijos jūroje, gintaro spalvų ir formų įvairovę.

Inkliuzų galerijoje galite tarsi pro laivo iliuminatorius pažvelgti į prieš 50 mln. metų egzistavusį pasaulį ir išvysti tuomet gyvavusią florą ir fauną, saugiai užsikonservavusią gintaruose. Ypatingas eksponatas – driežiukas gintare, kokių pasaulyje rasite vos keletą.

Muziejuje įrengta senųjų baltų šventvietė liudija apie anksčiau čia buvusias baltų ritualines vietas ir pagoniškas apeigas, kurių metu svarbų vaidmenį atlikdavo gintaras. Tikėta, kad gintaras galėjo nuraminti supykusius dievus, išpildyti troškimus, lūkesčius. Ir šiandien pagonių alkavietėje galima įmesti žiupsnį kvapnių gintaro dulkių, malda nuraminti save ir dievus.

Baltijos gintaro meno centras yra Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos narys. Čia įrengtoje modernioje dirbtuvėje galite stebėti vieną iš seniausių amatų – gintaro apdorojimą, sužinoti apie archajiškus gintaro apdorojimo įrankius, netgi patys pasigaminti gintarinį amuletą, kuris, pasak mūsų protėvių, ne tik puošia, bet ir saugo. Jau ne pirmi metai gintaro dirbtuvės moko vilniečius, miesto svečius, turistus iš įvairiausių pasaulio kampelių gintaro apdorojimo paslapčių.

Baltijos gintaro meno centre galite pamatyti Vilniaus kultūrinius sluoksnius, siekiančius net XV a., įvairius archeologinius radinius, autentiškus tapybinius lubų fragmentus.

Norintys pažinti gintarą iš arčiau turės unikalią galimybę jį paliesti, paragauti specialiai pagal protėvių receptą pagaminto gintarinio gėrimo, pasivaikščioti basomis ant smulkių gintaro gabalėlių kilimo bei pajusti ypatingą gintaro energiją, kurią gamina unikali gintaro mašina. Čia būsite supažindinti ir su gintaro tikrumo testais, padėsiančiais atskirti tikrą gintarą nuo padirbto.

Galerijoje galite pasigrožėti nuolat atnaujinama Lietuvos ir užsienio šalių menininkų darbų ekspozicija, įsigyti sertifikuotų juvelyrinių dirbinių. Baltijos gintaro meno centre nuolatos rengiamos paskaitos gintaro, pagonybės, įvairiomis istorinėmis temomis.

EDUKACINĖ VEIKLA
Amato demonstravimas

Baltijos gintaro meno centras kviečia visus, norinčius pajusti ir pamatyti gintaro grožį bei šilumą, į gintaro apdorojimo pamokėles. Programų trukmė, pobūdis, žmonių skaičius gali keistis priklausomai nuo jūsų norų ir mūsų galimybių. Tai puiki dovana ir vaikams, ir suaugusiems. Ekskursija ir gintaro apdorojimo pamokėlės gali būti vedamos lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis.

Smulkesnė informacija tel. +37060789131 , el. paštu bgmc@ambergallery.lt

Paskaitos, seminarai

Baltijos gintaro meno centre vykdoma aktyvi švietėjiška veikla. Nuolatos rengiamos paskaitos gintaro, pagonybės, kitomis temomis. (detalesnis veiklos aprašymas)
Skaitytos paskaitos