Šv. Mykolo g. 12, Vilnius
Baltijos gintaro meno centre galima pamatyti originaliai ir meniškai pateiktą Baltijos gintaro susidarymo istoriją: nuo pušies riedančius gintaro lašus, keliaujančius po stiklinėmis grindimis, didžiulius gyvius, kažkada vaikščiojusius gintarmedžių giriose, natūralius gintaro gabalus, lietuvių gintaro žvejų sugaudytus neramioje Baltijos jūroje, gintaro spalvų ir formų įvairovę.

Inkliuzų galerijoje galite tarsi pro laivo iliuminatorius pažvelgti į prieš 50 mln. metų egzistavusį pasaulį ir išvysti tuomet gyvavusią florą ir fauną, saugiai užsikonservavusią gintaruose. Ypatingas eksponatas – driežiukas gintare, kokių pasaulyje rasite vos keletą.

Muziejuje įrengta senųjų baltų šventvietė liudija apie anksčiau čia buvusias baltų ritualines vietas ir pagoniškas apeigas, kurių metu svarbų vaidmenį atlikdavo gintaras. Tikėta, kad gintaras galėjo nuraminti supykusius dievus, išpildyti troškimus, lūkesčius. Ir šiandien pagonių alkavietėje galima įmesti žiupsnį kvapnių gintaro dulkių, malda nuraminti save ir dievus.

Baltijos gintaro meno centras yra Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos narys. Čia įrengtoje modernioje dirbtuvėje galite stebėti vieną iš seniausių amatų – gintaro apdorojimą, sužinoti apie archajiškus gintaro apdorojimo įrankius, netgi patys pasigaminti gintarinį amuletą, kuris, pasak mūsų protėvių, ne tik puošia, bet ir saugo. Jau ne pirmi metai gintaro dirbtuvės moko vilniečius, miesto svečius, turistus iš įvairiausių pasaulio kampelių gintaro apdorojimo paslapčių.

Baltijos gintaro meno centre galite pamatyti Vilniaus kultūrinius sluoksnius, siekiančius net XV a., įvairius archeologinius radinius, autentiškus tapybinius lubų fragmentus.

Norintys pažinti gintarą iš arčiau turės unikalią galimybę jį paliesti, paragauti specialiai pagal protėvių receptą pagaminto gintarinio gėrimo, pasivaikščioti basomis ant smulkių gintaro gabalėlių kilimo bei pajusti ypatingą gintaro energiją, kurią gamina unikali gintaro mašina. Čia būsite supažindinti ir su gintaro tikrumo testais, padėsiančiais atskirti tikrą gintarą nuo padirbto.

Galerijoje galite pasigrožėti nuolat atnaujinama Lietuvos ir užsienio šalių menininkų darbų ekspozicija, įsigyti sertifikuotų juvelyrinių dirbinių. Baltijos gintaro meno centre nuolatos rengiamos paskaitos gintaro, pagonybės, įvairiomis istorinėmis temomis.

EDUKACINĖ VEIKLA
Amato demonstravimas

Baltijos gintaro meno centras kviečia visus, norinčius pajusti ir pamatyti gintaro grožį bei šilumą, į gintaro apdorojimo pamokėles. Programų trukmė, pobūdis, žmonių skaičius gali keistis priklausomai nuo jūsų norų ir mūsų galimybių. Tai puiki dovana ir vaikams, ir suaugusiems. Ekskursija ir gintaro apdorojimo pamokėlės gali būti vedamos lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis.

Smulkesnė informacija tel. +37060789131 , el. paštu bgmc@ambergallery.lt

Paskaitos, seminarai

Baltijos gintaro meno centre vykdoma aktyvi švietėjiška veikla. Nuolatos rengiamos paskaitos gintaro, pagonybės, kitomis temomis. (detalesnis veiklos aprašymas)
Skaitytos paskaitos

PROJEKTAI

Baltijos gintaro meno centras vykdo Vilniaus miesto savivaldybės remiamą projektą “Kompleksiškas gintaro meninės kūrybinės veiklos ciklas Vilniaus 700 metų jubiliejaus progai paminėti: gintaro amato raida ir praktiniai gintaro apdirbimo užsiėmimai“.

Pagrindiniai projekto tikslai – skatinti visuomenę prisiliesti prie Baltijos gintaro amato iš arčiau, gilinti teorines žinias ir išbandyti savo jėgas edukaciniuose gintaro apdirbimo užsiėmimuose. Organizuoti švietėjišką ir atraktyvią veiklą, reprezentuoti amatų programą, sudominti ir pritraukti kuo platesnę klausytojų auditoriją.  Įtraukti Vilniaus miesto gyventojus ir svečius iš kitų Lietuvos ir užsienio miestų.  Vilniaus miesto 700 metų jubiliejaus proga, pažindinti visuomenę su kultūros paveldu ir Vilniaus senamiestyje įsikūrusių istorinių pastatų radiniais. Kviesti, nusileidus į senovės dvelksmą išsaugojusius rūsius, trumpam pasinerti į nežinomą Vilniaus istoriją.  Organizuojant nemokamas parodas ir paskaitas, skatinti platesnės visuomenės prieinamumą, įtraukti kuo įvairesnę auditoriją.

Kiekvieną mėnesį iki metų galo vyksta įvairūs renginiai skirti Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti. Visi renginiai nemokami, tačiau dėl riboto vietų kiekio būtina išankstinė registracija: +370 6 0789131 |  bgmc@ambergallery.lt | fb.com/BaltijosGintaroMenoCentras

Projekto rėmėjas: Vilniaus miesto savivaldybė
Projekto koordinatorius: Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra

2023 m. paskaitos, parodos ir kiti renginiai:

  • Kovo mėn.: „Kaziuko mugė“ (Dalyvavimas eiseinoje ir atidarymo ceremonijoje).
  • Liepos 18d.: filmo peržiūra „ Gintaro paslaptys“
  • Liepos 25d. – Rugpjūčio 6d.: juvelyro Algirdo Mikučio paroda „MMM“
  • Rugpjūčio 8d. – Rugsėjo 4d.: R. Mėnulio Katinas paroda „Mes ir vėl šokame“.
  • Rugpjūčio 8d.: dailininko, juvelyro R. Mėnulio Katinas paskaita “Gintaro ir pagonybės sąsajos”.
  • Rugsėjo 4d.: gidės Liudos Matonienės paskaita „ Vilnius 700: miesto požemių istorijos“.
  • Rugsėjo 8d. – Rugsėjo 30d.: juvelyro AREK WOLSKI paroda Gintaro juvelyrika“.
  • Rugsėjo 17d.: „Kultūros paveldo dienos“ (paskaitos-ekskursijos tema: „VILNIUS 700: IŠGIRSK, PAMATYK, UŽUOSK, IŠBANDYK“)
  • Spalio 10d. – Lapkričio 10d.: J. Erminienės paroda “PAGARBA GALIMA”.
  • Spalio 17d.: Dalia Ostrauskienė (LNM archeologė) paskaita “Gintaras akmens amžiuje”.
  • Spalio 21 d. Susitikimas-ekskursija su parodos „PAGARBA GALIMA“ autore Jorūne Erminiene.
  • Lapkričio 10d.: Gvidas Slah paskaita ir praktiniai užsiėmimai „Akmens amžiaus žmogus: Įrankiai ir medžiagos“.
  • Lapkričio 14d – Gruodžio 26d:  Jurgita Erminaitė Šimkuvienė paroda „nelaukiamas laukimas“.
  • Gruodžio 5d.:  Rūta Kačkutė paskaita „TARP GINTARO KELIO IR GINTARO MITO“.
  • Gruodžio 20d.: Jurgita Ludavičienė paskaita „Gintarinis pulso tvinksnis“.
  • Gruodžio 26d.: Jurgitos Erminaitės – Šimkuvienės kūrybos pristatymas: meno ir sakralumo apžvalga.
  • Gruodžio 27 d. – Sausio 31d.:  A. Vaitukaitis paroda „Gintaro darbo retrospektyva“.

 

Liepos – Gruodžio mėn:  Kiekvieną mėnesį organizuojami edukaciniai užsiėmimai “GINTARO APDIRBIMO DIENOS”. Edukacijos pradedamos nuo pažinties su Baltijos gintaro istorija, gintaro aukojimo ritualais, gintaro žvejybos paslaptimis bei senovinių ir šiuolaikinių gintaro apdirbimo būdų pristatymo. Vėliau kiekvienas edukacijos dalyvis gauna gintaro grynuolį, kurį šlifuoja, poliruoja ir pasigamina savo laimę nešantį talismaną ar net apsauginį amuletą, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga.

Per liepos – gruodžio mėnesius įgyvendinti 37 užsiėmimai vaikams ir suaugusiems. Užsiėmimai vaikams vyksta 3-5 kartus per mėnesį po 15-20 vaikų vienu užsiėmimo metu (esant didesnei vaikų grupei ją daliname į dvi dalis ir darome du užsiėmimus). Suaugusiems iš pavienių grupelių užsiėmimai organizuojami 2-4 kartus per mėnesį po 6-15 žmonių (didesnėms individualioms grupėms siūlome rašyti atskiras užklausas dėl tinkamos dienos ir laiko).

 

Visos veiklos ir užsiėmimai skelbiami socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, el. paštu ir fb.com/BaltijosGintaroMenoCentras.