Baltijos gintaro meno centras yra dailiųjų amatų asociacijos narys. Vilniaus miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausančios ir šiuo metu Baltijos gintaro meno centrui išnuomotos negyvenamos patalpos, adresu Šv. Mykolo g. 12, naudojamos Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programai vykdyti. (Savivaldybės tarybos 2001-12-28 sprendimas Nr. 474). Galerija programoje dalyvauja nuo 2007 metų.

Baltijos gintaro meno centre įprastai lankytojai yra pasitinkami su trumpa gintaro istorija. Šiame kultūros centre vizualiai ir meniškai pateikta Baltijos gintaro susidarymo istorija. Čia vykdoma gintaro pažintinė – edukacinė veikla jaunuomenei ir suaugusiems, kuria domisi Lietuvos bei užsienio žurnalistai, garbės konsulai, savivaldybių bei firmų svečiai, delegacijos, įvairios užsienio mokyklos, Erasmus programos studentai. Ištisus metus vyksta pažintiniai edukaciniai užsiėmimai – demonstravimai. Jų metu yra pristatomas gintaro apdirbimo amatas, jo istorija. Dalyvaujantys užsiėmime turi galimybę patys išbandyti šį amatą. Per metus edukaciniuose gintaro apdirbimo užsiėmimuose dalyvauja per 2000 žmonių. Kartu su Vilniaus dailiųjų amatų asociacija ir Senamiesčio atnaujinimo agentūra kuriame „Kultūros paso“ ir „Romantiškojo Vilniaus“ tematinius užsiėmimus.

Pagrindinė misija – aktyviai dalyvauti programoje, siekiant į veiklą įtraukti kuo daugiau menininkų, mokslo žmonių, vilniečių ir miesto svečių ne tik iš kitų Lietuvos miestų, tačiau ir iš įvairių pasaulio šalių. Bendradarbiavimui pastoviai ieškoma daugiau partnerių. Yra kuriami įvairūs projektai su įvairiais Lietuvos bei užsienio šalių turizmo ir kitų sričių atstovais, ambasadomis, garbės konsulais, delegacijomis, menininkais, žurnalistais, studentais, mokyklomis ir darželiais. Kuriami nemokami pažintiniai demonstraciniai pristatymai kelionių organizatoriams, kurie vėliau siūlo išbandyti mūsų amatą savo šalies gyventojams. Rengiami pristatymai užsienio žurnalistams, fotomenininkams iš įvairiausių pasaulio šalių, kurių tikslas – siekti įvairių populiarinimo priemonių.

Baltijos gintaro meno centras reprezentuoja amatininkystę ir Vilniaus miestą įvairiais muziejiniais, parodiniais eksponatais, įvairiais autoriniais darbais bei modernia Gintaro muziejaus – galerijos ekspozicija. Taip pat Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams yra kuriami įvairūs nemokami renginiai kurių tematika būna susijusi ne vien tik su gintaru, bet ir šiai dienai aktualiomis temomis apie mieste esamus objektus, miesto istorija ir net kitus Lietuvos regionus.

Galerija aktyviai dalyvauja pagrindinėse miesto šventėse ir kituose renginiuose, tokiuose kaip „Kaziuko mugė“, „Kultūros naktis“, „Europos dailiųjų amatų dienos“. Turi savo amato šventinius drabužius ir vėliavą. Meno centre yra vykdoma švietėjiškoji veikla: rengiami seminarai, pažintinės paskaitos visuomenei, individualios lietuvių menininkų parodos (per 2019 metus suorganizuotos 5 parodos ir 6 paskaitos). Didelę sėkmę lankytojų atžvilgiu atneša nuolatinis stengimasis kiek įmanoma maksimaliau bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis ir įstaigomis. Per metus galerijoje – dirbtuvėje apsilanko apie 45 tūkst. lankytojų, 30 proc. šalies, 70 proc. užsieniečių. Muziejaus galerijos erdvė yra labai mėgstama tiek vaikų tiek suaugusių, lankosi ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir turistai, delegacijos iš įvairių užsienio šalių, dažnai vyksta filmavimai reportažams ir programoms kurti . Turizmo agentūros kreipiasi ieškodamos unikalių vietų kur būtų galima pamatyti kuo daugiau šalies autentiškumo. Tokius išskirtinius objektus labai dažnai įtraukia ir į miesto lankytinų vietų sąrašus.

Įmonėje dirba ilgametę patirtį turintys darbuotojai, amatus demonstruoja gintaro meistrai, edukatoriai. Bendradarbiaujama su tautinio paveldo meistrais, dailininkais, profesoriais. Čia įrengtoje dirbtuvėje galima stebėti vieną iš seniausių amatų – gintaro apdorojimą, sužinoti apie archajiškus gintaro apdorojimo įrankius, pasigaminti gintarinį amuletą, kuris atlieka ne tik papuošalo bet ir apsaugos paskirtį. Antrą dešimtį skaičiuojanti gintaro dirbtuvė moko vilniečius, miesto svečius, turistus iš įvairiausių pasaulio kampelių gintaro apdorojimo paslapčių. Pirmieji gintariniai dirbiniai pradėti gaminti dar akmens amžiuje. Tuo laiku gintarą apdirbinėti pradėta titnaginiais grandukais, rėžtukais. Ir tik vėliau gintarą apdirbti tapo daug paprasčiau. Bėgant metams kito tiek gintaro apdirbimo galimybės, tiek požiūris į jį kaip vertingą medžiagą. Šio amato tesėjų dėka šiandien gimsta dar gyvybingesni kūriniai, kurie bus perduoti ateinančioms kartoms kartu su visa gintaro raida.